Related Posts with Thumbnails

6 Haziran 2011 Pazartesi

Nereden Nereye - Hüseyin Kartal


Olmadık yerde rastlanan bir tesadüftü, Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe maçını izlerken eski futbolcumuz Hüseyin Kartal'ı Yeni Malatyaspor forması ile görmek. Bir garip tebessüm oluşuverdi. 

2001 yılında yolumuz kesişmişti, golsüz golcü Hüseyin'le. Sidespor'dan keşfedilip Ankaragücü'ne transfer olmuştu, uzun boylu pivot santrofor. Bir rivayete göre, Hüseyin'in Sidespor'a geliş hikayesi şöyledir;

Egirdir Belediyespor'da müzmin yedek olan Hüseyin, takımdan 5 kişinin hocayla kavga edip kadro dışı kalması sonucu ilk 11 e girme fırsatı bulup ilk oynadığı resmi maçta takımının galibiyet golunu atar ve Sidespor'un dikkatini çeker.Ve Sidespor'a transfer olur.

Daha sonra ne yaptı nasıl oldu kim keşfetti bilmiyorum ancak bu yağız delikanlı kendini biranda Ankaragücü'nde buldu.Uzun boyuna rağmen hava hakimiyetini sağlayamayan, kafası yerine ensesini kullanmayı daha çok seven bir oyuncuydu kendisi. Pek çok kez ümit milli takım formasını giyen Hüseyin, 2004 FIFA Konfederasyon Kupası için A Milli Takım kadrosuna girmeyi de başarmıştır.

Attığından çok atamadığı gollerle hafızalarda yer eden Hüseyin Kartal yinede bir şekilde Juventus'un dikkatini çekmiştir. Ancak dikkat çekme açısından çok ballı olan Hüseyin için bu son farkediliştir. Ajanslara bomba gibi düşen bu haberden sonra, Hüseyin Kartal'da düşmeye başlamıştır. Önce yatay geçişle Ankaraspor'a, oradan da Ersen Martin karşılığında Denizlispor'a transfer olan Hüseyin için bir sonraki durak Diyarbakırspor oldu. Denizlispor Diyarbakırspor arasındaki git-gellerin ardından devre arası trasnferi ile Bank Asya lideri Kasımpaşa'ya , 1.5 sene sonra ise Göztepe'ye transfer oldu. Göztepede geçen 1 sezonun ardından, Hüseyin için son durak Yeni Malatyaspor oldu.


Juventusu Malatyası bir kenara, 6 Mart 2003'te 1-0 mağlup olduğumuz Gençlerbirliği maçı sonrası kaleci Gökhan'ın eline aldığı Gençlerbirliği bayrağını sahanın ortasına dikmesine geçit vermeyen armayı ruhunda yaşayan ender topçularımızdandı Hüseyin Kartal. 
0 yorum:

Yorum Gönder